Як спорудити у себе на ділянці будинок у скандинавському стилі – символ зручності та екологічності

У сучасному світі не лише гарний вид ділянки та її ландшафтні деталі є важливими для створення загального враження. Зовнішній вигляд самого будинку теж відіграє важливу роль. Стилів та архітектурних особливостей дуже багато, і одна з найбільш простих, лаконічних, але при цьому екологічних – скандинавський стиль. Він відрізняється нехитрими формами, але при цьому міцністю будови. Скандинавський стиль прийшов із північної Європи та швидко завоював серця любителів життя за містом.

Скандинавський стиль хоч і передбачає зовнішню простоту, все ж таки не є найбільш бюджетним варіантом оформлення. Натуральні матеріали та навіть їх якісні аналоги коштують дорого. При цьому все має бути функціональним, простір не захаращений і не мати візуального шуму. Це стосується як внутрішнього оздоблення, так і зовнішнього. Самі будівлі в скандинавському стилі зазвичай мають не більше двох поверхів, а їх форми вкрай нехитрі. Звичайно, можна додати асиметричніше розташування вікон або використовувати різні незвичні колірні поєднання при обробці фасадів. Наприклад, коли саме облицювання будинку світле, то віконні рами та дверні отвори можна зробити більш темних відтінків.

Самі вікна, крім асиметрії, можуть бути панорамними, а вхідні двері виготовлені зі скла. Таким чином, природного світла в будинку буде набагато більше, також завдяки цьому велике приміщення виглядатиме легше. Для досягнення цього ефекту можна зробити одну стіну повністю заскленою, наприклад, розмістивши там веранду. Навіть за наявності у двоповерхового будинку балкона, його також засклюють. У такому будинку додатково є окремий вихід на терасу, у якої має бути навіс. Терасу або ганок роблять високими і мають у своєму розпорядженні з виходом на задній двір і ніяк не огороджують.

Будинок завжди повинен відразу привертати увагу зовні, тому натуральні матеріали для обробки це – брус, сайдинг і вагонка, так вони відразу ж починають вписуватися в природний ландшафт. Також завдяки цим матеріалам у будинку тепло. Коли хазяї не хочуть облицьовувати будинок деревом, є варіант пофарбувати його світлою фасадною фарбою. Тоді акцентними точками стають дах та двері.

Такі будинки мають двосхилий дах, тому що він дуже практичний: на ньому не затримуються опади, ні дощ, ні сніг, при цьому можна також встановити і сонячні батареї. До того ж у них має бути максимально гострий кут. А найкращий матеріал: черепиця, листи з металу або полімер. Зазвичай усі дахи робляться у темних відтінках, саме завдяки цьому сніг весною танутиме швидше. Весь простір горища використовується під облаштування спалень або робочого простору. Дах можна також покрити повністю зеленню, як це роблять у Скандинавії, але це дуже складний процес, до того ж такому будинку потрібні будуть найкращі опори, щоб витримати всю вагу даху разом із землею для трави.

Такі конструкції потрібно продумувати заздалегідь, а потім потрібно буде постійно підстригати траву на даху, щоб вона не виростала занадто високо. Або просто встановити на ній трохи довгих горщиків із рослинами, це цілком допускається, але без надмірностей. Ці горщики не повинні займати весь простір даху, а перебувати або поряд зі схилами, або над дахом веранди.

А для збереження тепла зазвичай використовують склопакети з енергозбереженням, саме вони можуть зберігати тепло сонячного світла. У будинку такого типу може бути і сауна, не обов'язково велика, вистачить зовсім маленького приміщення, розрахованого на одну сім'ю. А спалень має бути не менше трьох, при цьому їх розмір варіюється від семи до дванадцяти квадратних метрів, а висота стелі не повинна перевищувати двох з половиною метрів. Інтер'єр приміщень світлий і має багато дзеркальних поверхонь, так ці невеликі, розраховані для швидшого прогріву, маленькі приміщення візуально починають здаватися більшими.

Всі меблі в будинку зазвичай виконуються в стилі мінімалізм, а також натурального дерева або ротанг. Асиметричні моделі не підійдуть, як і різноманітні яскраві та вигнуті ніжки, її форми мають бути максимально прості. Також доречні прямокутні столи, крісла та пуфи квадратних форм. Також можна використовувати загартоване скло та коване залізо. З текстильних матеріалів обов'язкова вовна, краще, якщо речі зроблені технікою великої в'язки або з довгим ворсом і бавовна. Для невеликих кімнат використовують багатофункціональні меблі: крісла та дивани трансформери, а також складні столи та різноманітні цікаві місця для зберігання, вони повинні бути закритими або під склом.

Шкіряні старовинні крісла та комоди з кованими ніжками підійдуть, якщо решта інтер'єру буде мінімалістичний, щоб не перевантажити його. Так простір стане набагато затишніше. Декор також повинен бути добре продуманий, безліч різноманітних дрібничок не допускається. Не варто виставляти всю колекцію на відкриті, ні засклені полиці. Найкраще підійдуть абстрактні або з витонченими лініями статуетки, кілька фотографій, але не зроблений з них колаж, вази, але тільки не підлогові. Також чудово виглядають етнічні мотиви, такі як глиняні глеки. Це стосується і рослин, оскільки вони натуральні їх можна використовувати. Підійдуть сукулент, кактуси та мохи.

Основний колір інтер'єру – це білий, він підходить для всіх приміщень. Але при цьому у білого є безліч відтінків, наприклад, для спальні білий з відтінком блакитного виглядатиме дуже виграшно. Якщо ж пофарбувати підлогу в білий колір, це може виявитися менш практично, але точно збільшить висоту, здаватиметься, що меблі ширяють над ним. А з деревом він поєднується якнайкраще. А для вітальні підійде трохи рожевий або колір слонової кістки. Як правило, для кабінету вибирають холодніші відтінки, тому що вважається що саме вони найкраще розташовують до робочої атмосфери. Для кухні це теж підійде, а ось санвузол або окрему ванну краще зробити в тепліших тонах. Світлий, звичайно, допомагає візуально збільшити приміщення. Крім цього в кімнатах також мають бути присутні і кольорові акценти, тоді інтер'єр стане більш виразним.

Що ж стосується окремої вітальні, місця, де можуть збиратися члени сім'ї та гості, то там можливе розташування каміна. Його фасад робиться з натурального каменю, а огорожу із простої металевої сітки, можна використовувати ковану. Блакитний колір для вітальні також доречний, якщо розбавити його теплими відтінками дерева та білим. Також підійде стіл зі скла або великий дерев'яний, крісло-гойдалка або білі абажури, можна використовувати кілька яскравих подушок або абстрактних картин на стінах. Головне не переборщити з оформленням і додаванням деталей, тому що і без того маленький простір не повинен створювати відчуття, що давить. У кімнаті всім має бути комфортно і легко перебувати попри обмежений простір.

Крім самого будинку важливий і простір поруч із ним, при створенні скандинавського стилю на дачі не роблять грядки, клумби і навіть штучні водойми. Можна зробити лише невеликі клумби і висадити хвойні дерева, але подалі від будинку. Натомість перевага віддається газонам та акуратним садовим доріжкам без вишукувань, вони не повинні бути кольоровими, мати складні малюнки або великі бордюри, краще взагалі відмовитися від бордюрного каменю. До того ж у таких будинків зазвичай немає парканів, або це дуже декоративні конструкції. Але якщо без нього не обійтися, то краще пустити по всьому паркану кучеряві рослини або висадити вздовж нього кілька гарних чагарників. Оскільки дерева для скандинавського стилю не підходять, замість них можна взяти ялівцю, ялинку, тую.

У Скандинавії багато цікавих будівель – Hus1 – «найприродніший» готель західного узбережжя Скандинавії

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *