Як обробити деревину підручними засобами з мінімальними витратами своїми руками
Просочувальний склад для стабілізації деревини коштує чималих грошей. Та й вакуумна система, необхідна для цієї процедури, теж далеко не межа мрій щодо цінової категорії. Щоб уникнути високих витрат на обладнання та витратні матеріали, необхідно подумати, чим можна замінити ці необхідні складові робочого процесу.
Знадобиться
- Скляна банка, об'ємом не більше літра.
- Лак для дерева.
- Розчинник.
- Набір пластикових кришок з насосом для заготівлі солінь.
- Відрізок добре просушеної деревини, необхідних Вам розмірів та потрібної Вам породи дерева.
- Невеликий грузик для занурення дерев'яної заготовки в розчин (або лак).
Процес стабілізації деревини
Почнемо із добірки рідини для стабілізації. Її можна замінити, наприклад, звичайним лаком для дерева. Для більшої плинності його необхідно розбавити розчинником 1:8 (одну частину розчинника, на вісім частин лаку).
Також підійде лак цапон.
Він сам собою досить рідкий. До того ж він безбарвний. Але, на жаль, деревина, просочена таким складом, потребує кількох процедур стабілізації для досягнення необхідної твердості. Так само можна приготувати просочення з бензину, розчинника та пінопласту. Намішати бензин із розчинником один до одного і розчиняти в ньому пінопласт, поки склад не набуде консистенції киселю.
Мінуси такої стабілізації в сильному запаху бензином від заготівлі протягом довгого часу. Тож я вибрав перший варіант; темний деревний лак та розчинник. Як вакуумна система в домашніх умовах, найкраще використовувати набір для закрутки солінь на зиму, який знайдеться в будь-якому господарському магазині, який коштує пару сотень рублів.
Не такі вже й великі гроші для примітивної вакуумної системи. Після збору всього необхідного, залишилася зовсім небагато. Все простіше простого. Для початку розбавимо лак у потрібних пропорціях.
Не забуваймо залишити в банку місце для дерев'яної заготівлі. Відпускаємо заготовку в банку з лаком, і придавлюємо вантажем, щоб заготовка виявилася повністю зануреною в розчин.
Закриваємо банку спеціальною кришкою, встановлюємо насос і відкачуємо повітря.
Розчин майже відразу починає пузиритися.
Це означає, що повітря всередині дерева почало заміщатися лаком. Процес стабілізації розпочався. Займає він від одного до трьох годин, залежно від величини заготівлі, та ступеня її просушування. Іноді, приблизно кілька разів на годину, потрібно підкачувати насосом, і спостерігати щоб заготовка не переставала пузиритися. Як тільки виділення повітря припиниться, це означає, що процес завершено. Витягуємо просочену заготовку з банки з розчином, і поміщаємо її в тепле місце, що провітрюється на пару діб.
Після просушування заготовки, можна приступати до її обробки, надання їй потрібної форми.
Можна піти іншим шляхом. Спочатку вирізати потрібну Вам форму зі шматка дерева, наприклад рукоять для ножа або якусь фігурку, і лише потім приступити до стабілізації. Так піде менше розчину. Я ж, на цьому бруску дерева, лише навів приклад. Стабілізована таким чином деревина, звичайно ж, стає не такою твердою, як після обробки спеціальним, призначеним для цього розчином, але головні функції стабілізації вона виконує. Має водовідштовхувальні властивості, а так само не засолюється, легко очищається від бруду і миється водою, не схильна до гниття і псування паразитами. Її не треба постійно покривати свіжим шаром лаку.
Дивіться відео
Источник: sdelaysam-svoimirukami.ru