Як утеплити вхідні двері в приватному будинку

У статті ви знайдете три покрокові інструкції, які допоможуть усунути різні причини промерзання. Як утеплити вхідні двері в приватному будинку Зміст

  1. Чому від дверей може йти холод
  2. Чим утеплити вхідні двері
  3. Як утеплити дверне полотно
  4. Як утеплити дверну коробку
  5. Як змінити ущільнювач
  6. Яких помилок при утепленні дверей варто уникати

Зміст

  1. Чому від дверей може йти холод
  2. Чим утеплити вхідні двері
  3. Як утеплити дверне полотно
  4. Як утеплити дверну коробку
  5. Як змінити ущільнювач
  6. Яких помилок при утепленні дверей варто уникати

Чому від дверей може йти холод

Якщо ви помітили, що замикаючі та навісні механізми вийшли з ладу, в будинку протяги, а на самих дверях раптом з'явився іній, отже, її потрібно утеплювати.

Тепло може йти з дому з кількох причин:

  • Через знос утеплювача. Під дією різних факторів (підвищена вологість, занадто сухе повітря, час) матеріал деформується та втрачає свої властивості.
  • Через зазори між дверима та коробкою (або між коробкою та стіною). Щілини можуть з'явитися, якщо, наприклад, будинок дав усадку через проведення вологих ремонтних робіт, деформацію дверного полотна або коробки.
  • Через неякісний монтаж дверей. При провисанні, перекосах, нещільному приляганні дверей до стіни відбувається витік тепла з дому.
  • Через особливості матеріалу двері. Металеві конструкції гірше зберігають тепло, ніж дерев'яні, та швидше промерзають.

З деякими з перерахованих вище проблем можна впоратися самостійно. Наприклад, при зношуванні утеплювача досить його замінити. Якщо є щілини між стіною та коробкою, потрібно запінити простір. А при зазорах між самими дверима та коробкою – поміняти ущільнювачі.

Якщо двері неправильно змонтовані, варто звернутися до фахівця. Він виправить помилки, перевстановивши її.

Якщо після всіх проведених робіт з утеплення холод продовжить надходити, можливо, найкраще замінити двері на відповідні саме для приватного будинку.

Микита Поспєлов

Експерт із ремонту СТД «Петрович».

Вхідні двері приватного будинку виходять надвір, а не в теплий під'їзд, як у квартирах. Тому тут не підійдуть звичайні двері – вони промерзають при контакті з холодним повітрям. Правильніше використовувати модель із терморозривом. Вона поділена на дві частини, між якими прокладено утеплювач. Така конструкція зберігає тепло ефективніше, ніж звичайні двері з утепленням.

Чим утеплити вхідні двері

Будівельні магазини пропонують широкий вибір матеріалів для утеплення дверей. Варіанти відрізняються ціною та властивостями.

Поролон

Дешевий матеріал, який має низький коефіцієнт теплопровідності. Поролон м'який, його легко кріпити та різати. Але він недовговічний: згодом перестає бути пружним, починає кришитися, втрачає свої теплоізоляційні властивості. А ще поролон добре горить, тож не відповідає вимогам пожежної безпеки.

Найчастіше цей матеріал використовують для утеплення тамбурних дверей.

Мінеральна вата

Популярний матеріал для утеплення вхідних дверей. Мінеральна вата добре затримує тепло, має високий термін служби, не горить, не руйнується з часом і поглинає шум.

Головний мінус матеріалу – низька вологостійкість, тому доведеться додатково ізолювати його від вологи (наприклад, класти шар гідроізоляційної полімерної плівки). Крім того, згодом мінеральна вата може збитися вниз. Ця проблема вирішується, якщо використовувати матеріал максимально високої густини, але він значно дорожчий, ніж вата меншої густини.

Пінополіуретан

Матеріал витримує люті морози, зберігаючи двері від промерзання, а будинок від втрати частини тепла. Пінополіуретан не пліснявіє, вологостійкий, добре утримує тепло. Матеріал відрізняється тривалим терміном служби та витримує великі перепади температур.

При цьому монтувати пінополіуретан не варто самостійно. Він напилюється за допомогою спеціального пістолета, і це краще довірити фахівцям.

Ізолон

Є досить тонким матеріалом, який легко монтувати самостійно. Продається в рулонах, може бути фольгованим і самоклеючимся. Ізолон відрізняється низькою теплопровідністю, стійким до вологи, має довгий термін служби.

Найчастіше матеріал використовується як додатковий, а не основний утеплювач. Щоправда, фольгований ізолон здатний відбивати до 95% тепла, тому іноді застосовується як єдиний матеріал для утеплення дверей.

Пінопласт

Доступний матеріал на основі пінополіуретану. Продається у плитах, має низьку теплопровідність. Пінопласт легко монтується, забезпечує мінімальне навантаження на двері та дверну коробку, зберігає форму (не осідає і не збивається з часом). Головний мінус матеріалу – крихкість. Пінопласт легко кришиться навіть при невеликому впливі на нього. Також матеріал горить.

Екструдований пінополістирол

Теплопровідність матеріалу дуже низька, тому він добре захищає двері від промерзання. У цьому полістирол легко укладається.

На вигляд матеріал нагадує пінопласт, але має пористу структуру. Аналогічний і хімічний склад. До гранул пінополістиролу додають спеціальні домішки, що підвищує його міцність.

Микита Поспєлов

Для утеплення краще використовувати матеріали, які не вбирають воду, та екструдований пінополістирол – саме такий варіант. Тому що через різницю температур всередині та зовні на дверях може утворюватися конденсат. Утеплювачі, що вбирають воду, намокнуть і втратить свою функцію.

Як утеплити дверне полотно

Це вдасться зробити, якщо під декоративною панеллю ваших дверей є місце під утеплювач.

Для монтажу доведеться зняти двері з петель. Якщо такої можливості немає – залиште у дверному отворі, але працювати буде менш зручно.

Що знадобиться

  • Матеріал для утеплення – на ваш вибір;
  • викрутка або шуруповерт;
  • монтажна піна або інший ущільнювач;
  • клей або рідкі цвяхи;
  • канцелярський чи будівельний ніж;
  • знежирювач;
  • будівельна мембрана;
  • дерев'яний брусок – опціонально;
  • губка.

Як робити

Зніміть двері з петель. Алгоритм залежить від виду самих петель. Якщо вони шарикопідшипникові, потрібно поставити упор (дерев'яний брусок) під полотно і підняти двері, тримаючись за стулку. Якщо у дверцят петлі барк, викрутіть стопорний гвинт і регулювальну цангу, поставте упор під полотно і підніміть двері. Нерозбірні петлі викручуються з одного боку, двері самі знімаються. При прихованих зашморгах потрібно прибрати всі декоративні накладки, потім відкрутити фіксатори, що утримують двері. Для петель-метеликів використовуйте викрутку.

Покладіть двері на рівну горизонтальну поверхню, наприклад на підлогу. Демонтуйте усі елементи фурнітури: доводчик, петлі, ручку, замок.

Використовуючи шуруповерт або викрутку, зніміть з дверей декоративну панель. Заберіть старий утеплювач, якщо він є. Знежиріть внутрішню частину дверей.

Как утеплить входную дверь в частном доме: снимите декоративную накладку 1/0

Кадр: Zond Man / YouTube
Как утеплить входную дверь в частном доме: удалите старый материал 2/0
Кадр: Zond Man / YouTube

Заповніть внутрішню частину дверей обраним утеплювачем: просто кладіть його в порожнечі, намагаючись не допускати зазорів. За потреби використовуйте ніж, щоб підігнати матеріал під розмір дверей. Якщо вибрали мінеральну вату, робіть запас на 3-4 мм більше, ніж потрібно: її доведеться буквально запихати.

Как утеплить входную дверь: разрежьте материал на куски
Кадр: Zond Man / YouTube

Для фіксації твердих теплоізоляторів використовуйте клей або рідкі цвяхи.

Микита Поспєлов

Можна взяти спеціальний клей для теплоізоляції. У будівельних магазинах він продається у вигляді сухої суміші або готового продукту. Також є утеплювач, що напилюється, в балонах, його можна використовувати замість монтажної піни. У такому разі утеплення буде ефективнішим.

Як утеплити вхідні двері в приватному будинку: 1/0

Кадр: Олег Сташкевич / YouTube
Як утеплити вхідні двері: 2/0
Кадр: Zond Man / YouTube

Ліквідуйте порожнечі у двері монтажною піною. Надлишки після застигання зріжте ножем.

Как утеплить входную дверь: заполните пустоты пеной
Кадр: Zond Man / YouTube

Для кращої теплоізоляції краще поєднувати матеріали один з одним, наприклад спочатку заповнити місце мінватою, а поверх неї укласти полістирол або ізолон. Якщо ви використовуєте для утеплювача мінеральну вату, не забудьте встановити поверх неї гідробар'єр із будівельної мембрани.

При утеплении входной двери комбинируйте материалы 1/0

Кадр: Zond Man / YouTube
При утеплении входной двери комбинируйте материалы 2/0
Кадр: Zond Man / YouTube
При утеплении входной двери комбинируйте материалы 3/0
Кадр: Zond Man / YouTube

Встановіть декоративну панель, яку було знято. Прикріпіть фурнітуру назад і повісьте двері на місце.

Утепление входной двери: верните панель на место 1/0

Кадр: Zond Man / YouTube
Прикрепите фурнитуру 2/0
Кадр: Zond Man / YouTube
Повесьте дверь на место 3/0
Кадр: Zond Man / YouTube

Як утеплити дверну коробку

Якщо усунути зазори між стіною та коробкою, від дверей перестане дмухати.

Що знадобиться

  • Цвяходер, або сокира, або молоток, або ніж та будівельний фен;
  • монтажна піна чи силіконовий герметик;
  • викрутка або шуруповерт;
  • будівельний чи канцелярський ніж;
  • поліетиленова плівка;
  • скотч;
  • пульверизатор із водою;
  • рукавички.

Як робити

Зніміть лиштву з дверної коробки, де вона з'єднується зі стіною. Лиштва, закріплена цвяхами, демонтується за допомогою цвяхора, сокири або молотка. Якщо деталь прикріплена шурупами, відкрутіть їх викруткою. Для зняття наличників на рідких цвяхах використовують ніж або плоску викрутку, а також будівельний фен. В останньому випадку робота копітка, часто не виходить акуратно демонтувати деталі, так що доведеться купувати нові.

Приклейте з внутрішнього боку дверей поліетиленову плівку скотчем, щоб не забруднити стіни та інші елементи конструкції. Надягніть рукавички і видаліть утеплювач, що зносився, якщо він є.

З зовнішнього боку короба збризкайте зазор водою з пульверизатора (це допоможе монтажній піні швидше затвердіти).

Микита Поспєлов

Монтажна піна любить вологу. Так вона краще полімеризується, буде щільнішою і одноріднішою, без великих повітряних порожнин. Після нанесення піни її також варто зволожити.

Сбрызните зазор водой
Кадр: Семен Кузнєцов / YouTube

Поступово нанесіть тонкий шар піни, дайте йому затвердіти. Потім додайте другий шар і дочекайтеся висихання. Якщо склад виступив за межі дверного короба, видаліть надлишки будівельним або канцелярським ножем.

Нанесите пену
Кадр: Семен Кузнєцов / YouTube

Якщо старий утеплювач у нормальному стані, щільно заповнює простір між стіною та коробкою, але є маленькі щілини, не обов'язково міняти всю піну. Натомість між стіною і коробкою можна влити силіконовий герметик.

Коли закінчите з утепленням дверей, зніміть захисну плівку або скотч, поставте лиштву на місце.

Поставьте наличники на место
Кадр: Семен Кузнєцов / YouTube

Як змінити ущільнювач

Щоб зрозуміти, що проблема саме у ньому, проведіть тест. Вставте звичайний лист у стулку дверей і закрийте його. Якщо папір досить легко висмикується, ущільнювач не виконує свою функцію.

Що знадобиться

  • Гумовий, ізолоновий, поролоновий ущільнювач або термопластовий контур;
  • рукавички;
  • ніж;
  • наждачний папір;
  • знежирювач або розчинник;
  • губка або ганчірка;
  • вимірювальна рулетка;
  • рідкі цвяхи – опціонально.

Як робити

Надягніть рукавички і зніміть старий ущільнювач. Зачистіть поверхню наждачним папером або приберіть залишки клею та ущільнювача ножем.

Знежиріть контур дверей знежирювачем або підходящим розчинником.

За допомогою рулетки заміряйте контур дверей. Відріжте від ущільнювача смужки необхідної довжини. Якщо матеріал на основі, що самоклеїться, залишайте запас по 2 см з кожного кінця.

Прикріпіть ущільнювач. Якщо він на самоклеючій основі, зніміть захисну плівку з одного з кінців, прикладіть до потрібного місця. Поступово приклеюйте ущільнювач за контуром дверей, не розтягуючи його. По кутах можна наклеїти стрічку внахлест, після чого видалити надлишки канцелярським ножем.

Якщо ущільнювач не на самоклеючій основі, скористайтеся рідкими цвяхами або спеціальним клеєм (може йти в комплекті).

Яких помилок при утепленні дверей варто уникати

  • Вибирати неправильну товщину утеплювача. Занадто товстий шар може призвести до перекосів через збільшення ваги дверей, а надто тонкий не позбавить проблеми промерзання. Тому перед монтажем можна виміряти висоту простору всередині дверей і виходити з цього параметра під час укладання матеріалу.
  • Ігнорувати розширення монтажної піни. Це може призвести до утворення додаткових проміжків у дверях і порожнеч по контуру дверної коробки. Вибирайте піну із середнім коефіцієнтом, що розширює, рекомендовану для незначних отворів. Якщо ви використовуєте стандартну піну (її обсяг може збільшуватися в 2-3 рази), залишайте достатньо місця для неї.
  • Неякісно наносити монтажну піну. Якщо залишити перепустки та зазори, є ймовірність утворення «містків холоду», через які йтиме тепло.
  • Не монтувати мембрану під час використання гігроскопічних утеплювачів. Наприклад, якщо не захистити мінеральну вату від контакту з вологою, матеріал швидко відволожиться і пропускатиме холод.

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *