Що таке «Краківська» ковбаса і чому вона була популярна у СРСР

Рідкісна радянська людина не любила «Краківську» ковбасу! І незважаючи на те, що радянської харчової промисловості більше немає, її продовжують робити й у наші дні.

Смак «Краківської» ковбаси великої кількості росіян знайомий з дитинства. Саме в Радянському Союзі був розроблений ідеальний рецепт цього м'ясного продукту.

1. Ковбасу назвали на честь польського міста

«Коляска» або «коляска» – ці два терміни відносяться до «Краківської» ковбаси. Саме так її раніше називали через форму у вигляді кільця. А ось чому її назвали саме «Краківська» існує багато різних припущень.
Ще в кінці 16 століття в місті Краків (Польща) майстри харчової промисловості освоїли техніку копчення варених м'ясних виробів. запах димка надавав їй особливий пряний смак.

2. Поява свинячого шпику у складі

У Росії про «Краківську» дізналися в кінці 18 століття. До 1917 року в країні її готували за оригінальним рецептом. вважали, що сало псує смакові якості та робить ковбасу дешевою. Проте до середини 30-х років у Радянському Союзі її готували зі свинячим шпиком.

3. Впровадження нового ГОСТу на варено-копчену ковбасу

Міністр зовнішньої торгівлі СРСР Анастас Мікоян переглянув склад м'ясного продукту, і з 1936 року її почали виготовляти тільки з м'ясного фаршу без додавання свинячого сала. Ось тільки у різних виробників ковбаса виходила різна і тоді було прийнято рішення розділити її на групи, щоб не викликати нерозуміння у громадян.

4. Групи радянської варено-копченої ковбаси

Ковбасу першої групи готували з м'ясного фаршу з додаванням незначної кількості свинячого шпику.
До складу другої групи входила рубана свиняча грудинка, окосту або лопатка з жирком.

Для виготовлення всіх груп ковбас м'ясо спочатку подрібнювали, а ось для «Краківської» жирну грудинку спеціально рубали, щоб потім на зрізі було видно м'ясні шматочки і жировий прошарок. коптили. Для «Полтавської» готувала аналогічний фарш, але їй робили форму як батона, який перев'язували спеціальними нитками.

5. Чому ця ковбаса стала популярною в СРСР

Така технологія виготовлення проіснувала більше 30 років. готували супи.

Радянські дієтологи вважали цей м'ясний продукт корисним, якщо є в міру. Він допомагав наситити організм колагеном і еластином, які необхідні для гарного функціонування суглобів. стомлюваністю, головний біль через розвинулися внаслідок тривалого голодування під час військових конфліктів. У країні вона мала підвищений попит.

6. Сучасна «Краківська» за ДСТУ від 2012 року

У середині 70-х років рецепт від Мікояна стали переглядати. До складу дозволили додати сторонні компоненти, які змогли б здешевити виробничий процес.

Сучасні виробники м'ясної продукції продовжують виробляти варено-копчену ковбасу, серед якої є «Краківська». Тепер у м'ясний фарш дозволено додавати ненатуральні компоненти, такі як фіксатор забарвлення, підсилювачі смаку і ароматизатори.

Від наших батьків можна часто почути, що вони сумують за старими радянськими часами.

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *