Як зрозуміти, що починається клімакс
Менопауза є останньою менструацією в житті жінки. Коли ми усвідомлюємо, що менструації більше не повернуться, і з моменту останньої минуло 12 місяців, ми можемо констатувати факт настання менопаузи, повідомляє Ukr.Media.
Клімакс, в свою чергу, є тривалим етапом в житті жінки, пов’язаним зі зниженням функції яєчників та адаптацією організму до нестачі естрогенів.
Цей період складається з кількох стадій:
- перименопауза — це етап від початку згасання функції яєчників до їх повного припинення. Саме з неї починається клімакс.
- менопауза — це підтвердження того, що менструації завершилися і більше не відновляться. Отже, менопауза є лише частиною клімаксу.
- постменопауза — це весь період життя жінки, що залишився після настання менопаузи.
Зазвичай, першим знаком того, що функція яєчників почала погіршуватися, є зміна менструального циклу. Найчастіше це скорочення циклу. Наприклад, якщо раніше ваш цикл тривав 28 днів, а став 25-24 дні, це привод для більш пильного спостереження. Обов’язково варто проходити обстеження у гінеколога, регулярно, не рідше ніж раз на рік, і робити УЗД малого таза, щоб контролювати стан яєчників.
Далі, як правило, менструації починають “стрибати”: вони то приходять, то на кілька місяців зникають, потім знову з’являються і так далі.
Якщо ви помітили будь-які інші зміни в менструальному циклі: менструації стали більш рясними або, навпаки, дуже мізерними, з’явилися мажучі виділення до/після, або якісь виділення в середині циклу, це завжди вказує на те, що в організмі відбуваються нездорові зміни.
Проблеми, пов’язані з дисбалансом гормонів, потребують спеціального підходу. І виправляти гормональні порушення слід якомога раніше, не чекаючи, поки вони призведуть до розвитку гормонозалежних захворювань та інших ускладнень в організмі.
Звичайно, якщо ви спостерігаєте будь-які інші симптоми: набір ваги при звичному харчуванні та фізичній активності, набряки, болі в суглобах або головні болі, необхідно знайти причину. Можливо, все це пов’язано зі зниженням функції яєчників, але можуть бути й інші фактори. Тому без обстеження не обійтися.
Досить часто жінки, які мають певні знання в цій сфері, допускають таку помилку: вони усвідомлюють, що у них почалася перименопауза, і вирішують, що час почати гормональну терапію, щоб усе налагодити. Це невірно. На початковій стадії клімаксу, в перименопаузі, ще не йдеться про повноцінну менопаузальну терапію.
На цьому етапі необхідно забезпечити свій організм потрібними ресурсами для нормального функціонування та допомогти яєчникам максимально реалізувати свій резерв:
корекція харчування і, можливо, використання БАДів — для відновлення дефіцитів вітамінів/мінералів,
відмова від шкідливих звичок, оскільки організму і так важко функціонувати в умовах зниження рівня гормонів,
в рамках комплексної стратегії можливе використання пептидів яєчників. Це можливо лише доти, поки яєчники ще працюють. Коли вони завершать свою функцію, застосування пептидів яєчників не принесе жодної користі.
Ця стаття має виключно інформаційний характер. Перед використанням наведених даних, будь ласка, проконсультуйтеся з сертифікованим спеціалістом. Редакція не гарантує жодних результатів і не несе відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання вищезазначених відомостей.
Джерело: ukr.media