“Хто ти по життю?”: Як відповідати на це запитання
Часом ми можемо почути від різних людей запитання "Хто ти по життю", повідомляє Ukr.Media.
При цьому не завжди це питання ставиться з наміром образити, зачепити, принизити або атакувати наше почуття значущості.
Люди насправді можуть бути зацікавлені в тому, чим ми займаємося, які цінності нам близькі і наскільки наші погляди співпадають.
У добрій половині випадків питання "Хто ти по життю" задається для встановлення контакту і пошуку спільної мови з співрозмовником.
Як відповісти на це запитання
Спочатку оцініть співрозмовника. Визначте, до якої категорії він належить. Чи намагається він свідомо або несвідомо (нетактовно) вас образити, чи йому насправді цікаво.
Скористайтеся технікою дипломатичного мовчання і психологічним прийомом "Ти перший". Мовчки запитально погляньте на співрозмовника.
У більшості випадків незручність, що виникає на підсвідомому рівні, підштовхне його уточнити, що ж він насправді має на увазі, ставлячи вам це питання.
Якщо відповіді не буде, застосуйте ще один дипломатичний прийом під назвою "На чисту воду". Відкрито запитайте співрозмовника, що саме він має на увазі, які цілі переслідує та чого хоче досягти, ставлячи вам такі питання.
Потім проаналізуйте зворотний зв’язок і реакцію. Якщо питання не містить в собі жодного натяку на образу і не має на меті вас зачепити, сміливо розповідайте про себе. Розкажіть про себе в декількох словах, не варто вдаватися до тривалого монологу. Для впевненої самопрезентації рекомендую заздалегідь підготувати пару речень, які найбільш точно зможуть вас охарактеризувати.
Наприклад: "Я фотограф, який знімає найяскравіші та найкрасивіші миті в житті. Надихаю людей своїми фотографіями та піднімаю їм настрій", "Я програміст, який будує мости між людьми та комп’ютерами. Допомагаю їм знаходити спільну мову".
Якщо ви усвідомлюєте, що той, хто ставить такі запитання, має на меті створити вам емоційний дискомфорт чи соціальну незручність, в таких випадках краще дати словесну відсіч, зберігши почуття власної гідності й гордо завершивши комунікацію.
Як ввічливо уникнути відповіді
Завершіть розмову делікатно та зберігаючи спокій. Погляньте співрозмовнику в праве око та повідомте, що в подібному неввічливому тоні у вас немає бажання продовжувати бесіду та посилювати зростаючий негатив.
Задайте зустрічне запитання, наприклад: "А ти хто і чого досягаєш, запитуючи мене подібні речі".
Віджартуйтеся в стилі "Я лицар світла, збираю свою армію для боротьби з неосвіченими людьми".
Заінтригуйте, сказавши: "Якщо я скажу, ти більше не зможеш спокійно спати".
Вдайте, що не почули, делікатно змінивши тему або продовживши поточну діяльність.
Бажаю вам успіхів і гарного настрою!
Джерело: ukr.media