Як і чим прогріти ґрунт на грядці, і дати хороший старт врожаю

Садівники та городники активно приступають до підготовки до нового сезону. Одним із ключових етапів підготовки ґрунту є його прогрівання, особливо якщо ви плануєте ранні посадки. Прогрітий ґрунт сприяє швидшому проростанню насіння та укоріненню рослин. Температура ґрунту вплине на біохімічні процеси, що відбуваються в ньому та в рослинах. У прогрітому ґрунті насіння починає активно вбирати вологу й розвивається швидше — це зменшує ризик загнивання та хвороб, інформує Ukr.Media.

Прогрівання ґрунту, що є важливим фактором, сприяє поліпшенню його структури. Тепло активізує мікробіологічні процеси, що допомагає розкладанню органічних речовин і збільшенню вмісту поживних елементів. Це особливо актуально для важких глинистих ґрунтів, які прогріваються досить повільно, а терміни для найперших посадок зелені, петрушки, гороху та ранньої моркви вже наближаються.

Різні типи ґрунтів прогріваються з різною швидкістю — відкриті супіски прогріваються швидше, ніж глина: піщані ґрунти зазвичай на 3°C тепліші.

Температура ґрунту також залежить від місцевих погодних умов, зокрема від того, наскільки холодною була зима та наскільки сонячною є весна. У цій добірці ми зібрали кілька варіантів, які ефективно виконують попередній прогрів грядки.

Примітка. Глинистий ґрунт спочатку слід добре наколоти вилами для покращення випаровування вологи, а потім вже накривати. Піщаний ґрунт наколювати вилами не потрібно, проте перед початком його прогрівання переконайтеся, що він вологий, інакше покриття утримуватиме дощ, і піщаний ґрунт стане занадто сухим для посадки.

В залежності від того, який укривний матеріал у вас є, можна застосувати наступні методи.

Пластиковий сендвіч

Якщо у вас є як чорний, так і прозорий пластик, то найефективнішим способом прогріву ґрунту на грядці буде подвійний шар. Чорний поліетилен слід максимально туго натягнути по землі, щоб він був у тісному контакті з ґрунтом, потім накрийте ще одним шаром прозорого поліетилену і притисніть камінням.

Необхідно зазначити, що прозорий пластик дозволяє сонцю безпосередньо нагрівати ґрунт, тоді як чорний поглинає тепло і передає його ґрунту. Ще одна перевага чорного пластику полягає в тому, що його колір позбавляє бур’яни або насіння бур’янів світла, необхідного для росту.

Деревна зола

Крім своєї здатності пришвидшувати танення снігу, деревна зола може також відігравати корисну роль у коригуванні надмірно кислого ґрунту. Більшості овочів потрібен рівень pH від 6,5 до 7,0, тому, якщо рівень pH вашого ґрунту нижче 6,5, посипте поверхню грядки деревною золою — приблизно 50 грамів на квадратний метр, а потім вбийте її граблями й покладіть прозорий пластик, якщо він у вас є.

Перевірте рівень pH ґрунту за допомогою недорогого тестового набору, якщо ви ще не знаєте його pH. Через лужність деревну золу не слід використовувати на ділянках, де вирощується картопля, оскільки лужний ґрунт сприяє розвитку парші картоплі.

Тирса або солома з гноєм

Якщо поблизу є тваринницькі господарства, стайня або хтось утримує кіз чи кроликів, то ви можете привезти звідти використану підстилку. Грубувата структура утримує повітряні кишені, які нагрівають ґрунт, а перепрілий гній посилює ефект і одночасно постачає землю поживними речовинами.

Особливо корисним є такий метод прогріву для глинистого ґрунту, коли органіку потім заправляють перед посадкою при перекопуванні. Волокнисті матеріали поліпшують структуру глинистого ґрунту, в той час як всупереч поширеній думці, додавання піску в глинистий ґрунт призведе лише до утворення жорсткої, схожої на бетон маси. Стару мульчу потрібно попередньо прибрати, наколоти ґрунт вилами, розкласти гнойову підстилку та бажано полити зверху.

Картон

Найкраще підійде звичайний коричневий картон без друку та

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *