70-річна жінка побудувала ідеальний крихітний будиночок, щоб не жити в будинку для літніх людей.
На жаль, не у всіх і не завжди навіть до кінця життєвого шляху виходить обзавестися власним будинком, щоб спокійно зустріти старість без постійних мук із приводу оренди. Так трапилося і з активною жінкою з Нової Зеландії, яка присвятила своє життя подорожам, кар'єрі та сім'ї, якій довелося обирати між життям у будинку для літніх людей або будівництвом крихітного будинку. 70-річна Пилипа пішла останньою дорогою і досягла успіху. А як їй вдалося стати власницею прекрасного житла з ідеальними формами та заспокійливою обстановкою – далі в нашому матеріалі.
Рух Tiny house («Крихітні будинки») змінив сприйняття простору та домоволодіння у багатьох сучасників. При цьому переїзд до меншого будинку — це не лише скорочення житлового простору, а й гнучкість, душевний спокій та прийняття свідомого та простого способу життя. Особливо, якщо продумати до дрібниць планування і функціонал, свого житла, а також поставити собі за мету позбутися нарешті необхідності орендувати притулок, то на виході можна отримати просто ідеальний будинок. Саме так сталося з 70-річною Філіппою, мешканкою Нової Зеландії, перед якою стояло два варіанти розвитку подальших життєвих подій – переїзд до будинку для літніх людей або будівництво власного будинку.
Проживши останні 17 років на орендованих квартирах, жінці потрібно було вирішувати, що робити далі і перспектива опинитися там, де зовсім не хотілося, спонукала до реалізації мрії, яку вона плекала багато десятиліть – самостійного будівництва або хоча б проектування мініатюрного будинку. Віддавши все своє життя роботі та сім'ї, Пилипа завжди хотіла мати особистий притулок, яким вона могла б насолоджуватися і яке стало б справжнім відображенням всього, чого вона досягла. У результаті вийшов «будинок для душі, зроблений на замовлення», у будівництві та облаштуванні якого вона брала активну участь, щоб на виході мати простір, що надихає і утихомирює, саме для неї.
Філіпа вже на етапі проектування була зосереджена на мінімізації відходів, тому сама особисто закупила велику частину матеріалів у місцевих підприємців та майстерень, де знайшлося багато обрізків за непридатною ціною. Також купувала або просто отримувала в дар демонтовані дошки, старі предмети меблів та аксесуари, причому не заради економії. Ентузіастка пішла ощадливим шляхом, підбираючи оригінальні предмети для облаштування майбутнього будинку, які виділялися і мали свою історію. Поки підрядники виготовляли каркас, проводили оздоблення екстер'єру та інтер'єру, захоплена будівництвом жінка знаходила майстрів, які мали виготовити аркові двері з вишуканими вітражами, кругле вікно та ще кілька оригінальних деталей. Вони й стали головною родзинкою проекту.
Особливості проекту: Крім ефектних елементів дизайну, цей будинок на колесах був створений з використанням геометрії властивої природі, щоб гарантувати, що пропорції були збалансовані, а сама структура не порушує її плавні лінії. Звідси і нетрадиційний вигнутий дах, арочні вхідні двері та круглі вікна-ілюмінатори. Навіть його назва є особливою і значущою для Філіппи, яка охрестила Shekinah, що на івриті означає – «житло чи місце, де є Бог».
Ідеальній гармонії з будь-яким ландшафтом сприятиме і облицювання з натуральної деревиною, що надає йому вигляду сільської хатини, а комусь і зовсім нагадує сучасну інтерпретацію «хобічної нори», тільки на колесах. І нехай розміри будинку Філіппи становлять всього 11,5 м завдовжки і 3 м завширшки його інтер'єр вийшов неймовірно затишний та гостинний, з повітряною атмосферою та вишуканим стилем богеми. Він грамотно зонований, щоб посилити відчуття простору, з відкритою концепцією вітальні та кухні, спальнею на першому поверсі, ванною кімнатою та горищем, яке вирішено було використовувати як робочий простір.
Дизайн Shekinah при стандартному плануванні вийшов справді особливим. Тут немає вітальні з диваном, журнальним столиком та розважальним блоком. Філіп вдалося організувати по-справжньому індивідуальний простір, який випромінює затишок та стиль. Воно нагадує еркерну структуру, де встановлено два зручні крісла, м'який пуф для ніг, виготовлений на замовлення складаний стіл зі старого столу, що належав матері Філіппи, і дерев'яну вертикальну шафу з плетеними кошиками. Особливу атмосферу надають вітальні вітражні двері та вузькі вікна з химерними сюжетами, а невелика дров'яна піч посилюють почуття затишку та тепла.
Оскільки Філіппе дуже подобається домашня випічка, та й своїх гостей вона любить пригощати смачностями, приготованими власноруч, вона постаралася облаштувати повноцінну кухню, яка б дозволила їй створювати апетитні страви. Вона самостійно розрахувала розміри та форму шаф, які виготовили на замовлення майстра зі старої комоди та з'єднали, покривши тумби стільницею із цільного дерева. Тут було встановлено повнорозмірну побутову техніку, мийку з нержавіючої сталі, яка додала простору нотку сучасності.
Відразу за кухнею слід багатофункціональні сходи, всередині яких передбачили приховану комору та встановлення пральної машини з протилежного боку. Вона веде на лофтовий рівень, який у цьому проекті використовується як робочий простір, хоча може виступати у будь-якій іншій якості. Навпроти пральні-гардеробної знаходиться цілком упорядкована ванна кімната з душовою, що закривається просто водонепроникною шторкою. Головною знахідкою цього простору став кутовий столик радіальної форми, який також виготовили зі старих меблів. Проектом передбачено біотуалет, хоча його легко можна замінити змивним унітазом, якщо жінка наважиться вести осілий спосіб життя поблизу централізованих комунікацій.
Ще однією знахідкою Shekinah стала спальня, яку щаслива домогосподарка вирішила облаштувати на першому поверсі. Займаючи протилежний бік будиночка, вона передбачає еркерну структуру, як і вітальня. Вузькі вітражі, вікно-ілюмінатор, білосніжні стіни і висока стеля (лофт зменшив висоту лише ванної кімнати), вишукані форми меблів також білого кольору, цікаві аксесуари та оригінальний текстиль – все це перетворило спальню на затишний простір, що миттєво огортає теплом і розслабляє теплом і розслабляє тепло.
На закінчення автори Novate.ru хотіли відзначити, що Філіппе, спільно з фахівцями компанії-підрядника вдалося побудувати маленький будинок, що відображає характер і переваги креативної господині, що витратила більше року на створення справді ідеального притулку.
Продовжуючи тему пропонуємо заглянути в мініатюрне сімейне гніздечко, яке облаштувало захоплене подружжя в старому дерев'яному сараї.
А ось цікаве відео нашого каналу:
Источник: novate.ru