8 прийомів, які зроблять затишною навіть крихітну квартиру, де нема де розвернутися

Повномасштабний ремонт – це, звичайно, добре, але не завжди на нього є час, сили та фінанси. А жити в затишній квартирі, яка радуватиме щодня, хочеться. Novate.ru пропонує взяти на замітку кілька прийомів, які допоможуть додати затишку навіть маленькій квартирі. Спойлер: глобальних змін не буде потрібно.

Прийом 1: Наведіть квартиру в порядок

Якщо в квартирі брудно, а кімнати захаращені непотрібними речами, будь-які дизайнерські прийоми будуть безглуздими. Можливо, прозвучить банально, але саме хаос позбавляє квартиру затишку, а неправильні інтер'єрні рішення лише ускладнюють проблему. Тому перше, що вам потрібно зробити, – навести в квартирі порядок.

Почніть із звичайного генерального прибирання: протріть пил, помийте підлогу, складіть одяг та ін. Далі проведіть розхламлення – позбавтеся речей, якими давно не користуєтеся. Їх можна продати, віддати чи викинути – залежить від стану речей та ваших бажань. Після цього квартира стане світлою, просторою і вам буде легше дихати в ній.

Прийом 2: Позбавтеся візуального шуму

Іноді відчуття хаосу та безладдя може залишитися навіть після того, як ви проведете ретельне прибирання в кімнатах. Усьому виною – візуальний шум, який виникає через перевантажені поверхні. Якщо прибрати частину речей у коробки, шафи, ящики, простір відразу зміниться на краще.

Так, відкрите зберігання виглядає легко, легко, естетично, але тільки в тому випадку, якщо правильно його організувати і постійно підтримувати на полицях порядок. Але у маленькій квартирі, де постійно не вистачає місця, це дуже складно зробити.

Тому постарайтеся гармонійно поєднати два види зберігання, залишаючи на відкритих полицях лише гарні предмети, які добре впишуться в інтер'єр. Якщо для різноманітних предметів не знайдеться місця в шафах і ящиках, купіть для них естетичні коробки або кошики в єдиному стилі, які сміливо можна буде залишити на увазі.

Прийом 3: Додайте живих рослин

Безпрограшний спосіб пожвавити інтер'єр і зробити його більш комфортним – додати кімнатних рослин. Вони не тільки привнесуть свіжість у вашу квартиру, але й забезпечать певне єднання з природою, яке таке важливе, якщо ви живете в мегаполісі. Можете розставити на підвіконні кілька невеликих рослин, а можете доповнити інтер'єр спальні або вітальні кашпо з пальмою, фікусом, монстерою або будь-якою іншою великою квіткою. Ви здивуєтеся, як рослини здатні перетворити навіть найпростіший, базовий інтер'єр без дорогого ремонту та дизайнерського декору.

Якщо ж ви вважаєте, що не зможете належним чином доглядати рослини, пропускатимете обов'язковий полив і підживлення, вибирайте максимально невибагливі екземпляри або ж доповнюйте інтер'єр квартири милими букетами. Наприклад, у травні розпочнеться сезон тюльпанів та бузку – користуйтеся моментом.

Прийом 4: Правильно розставте меблі

Наступне, що потрібно зробити – оцінити правильність розміщення меблів. Наприклад, стільці та крісла краще не ставити спинкою до входу, тому що людям некомфортно сидітиме в такому положенні. Для ліжка слід підбирати найдальший і відокремлений куточок кімнати, де можна буде «сховатися» від сторонніх очей.

Класичне розташування меблів по периметру приміщення – також не надто вдале рішення. Наприклад, якщо у вас кухня-вітальня, важливо розділити простір на функціональні зони. Для цього можна використовувати барну стійку, обідній стіл зі стільцями та ін.

Також доречно буде розставити меблі навколо або півколом – це додасть кімнаті комфорту. Диван та крісла можна розмістити навколо журнального столика або ТВ-зони, а столову групу залишити від стіни, щоб стільці вдалося розмістити по всьому периметру столу.

Прийом 5: Використовуйте текстиль

Основним інструментом для створення комфорту в квартирі, які люблять дизайнери, – це текстиль. Тому потрібно використовувати його максимум, якщо є така можливість. Повісьте легкий, напівпрозорий тюль у тандемі із щільними однотонними шторами, покладіть один великий килим або кілька невеликих виробів внахлест один на одного. Не забудьте про диван та ліжко: застеліть поверхню в'язаним пледом, додайте акцентні декоративні подушки.

Відмінне рішення – пограти із фактурами. Так ви зможете додати інтер'єру динаміки, зробити його цікавішим. Тільки не захоплюйтеся строкатими орнаментами – вони виглядають надто химерно і зазвичай вибиваються із загальної композиції. Віддайте перевагу нейтральним візерункам: абстрактним або геометричним. Стильно виглядають лаконічні квіткові мотиви, особливо у весняному інтер'єрі.

Прийом 6: Зробіть кілька сценаріїв освітлення

Сприйняття маленької кімнати часто залежить саме від освітлення, тому варто приділити особливу увагу. Не потрібно думати, що однієї люстри по центру стелі буде достатньо для того, щоб якісно висвітлити всю кімнату – затишку це рішення точно не додасть. Встановіть ще кілька світильників по периметру, бажано – у кожній функціональній зоні, щоб нею можна було користуватися окремо від загальної кімнати. Наприклад, можна поставити лампу на робочому столі та торшер біля крісла. Також затишку додадуть свічки, світлодіодні стрічки. Трохи пограйте і з характером світла, нехай воно буде різним: м'яким, яскравим, розсіяним тощо.

Замітка: Затишною деталлю інтер'єру стане гірлянда. Так-так, вона потрібна не лише на Новий рік. Можете повісити її на вікно, стіну, дзеркальну раму або над робочим столом. А якщо покласти в гарну скляну банку волосінь з діодами, вийде оригінальний нічник.

Прийом 7: Прикрасьте стіни

У маленькій квартирі стіни часто залишаються порожніми, оскільки господарі бояться перевантажити простір. Як результат – плоский, бляклий, нецікавий інтер'єр (особливо якщо стіни забарвлені у базовий колір). Так як погляду нема за що зачепитися, увага фокусується на реальних розмірах кімнати, простих меблів, низьких стелях, скромній обробці. Ваше завдання – змістити його на настінний декор.
Найпростіше рішення – повісити пару сучасних картин чи стильних постерів. Можна доповнити їх з боків світильниками або полицями з кімнатними рослинами, щоб виглядало цікавіше. Ще один варіант – додати молдинги, щоб оздоблення виглядало не так банально.

Прийом 8: Поставте велике дзеркало

Дзеркала – ваші найкращі друзі, коли йдеться про візуальне збільшення простору. Радимо не обмежувати базовим розміщенням дзеркал (у ванній кімнаті, біля туалетного столика тощо), а придумати щось цікавіше. Наприклад, чудове рішення – купити великий підлоговий виріб і розмістити його навпроти або збоку від вікна, паралельно ліжку, в торці передпокою, щоб відбивалася житлова кімната.

Зверніть увагу, що площа відображення має бути максимально великою, тому дзеркало має бути великим. Це допоможе додати в кімнату світла, простору та легкості, щоб вона виглядала не такою тісною, якою є насправді.

А з наступної статті ви дізнаєтеся про 9 варіантів меблів, які ідеально підходить для маленьких квартир і робить їх більше

Також для порядку в будинку радимо використовувати цей засіб за КОПІЙКИ, з яким можна забути про пил мінімум на пару місяців

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *