Чи знаєте ви, чому на рукавах будь-якого піджака або пальто завжди пришито кілька декоративних ґудзиків

Якщо ви регулярно носите діловий одяг, ви, напевно, звертали увагу на пришиті ґудзики на манжетах ваших пальт або піджаків, повідомляє Ukr.Media.

Часто ці ґудзики є чисто декоративними, їх неможливо розстебнути або застебнути, вони пришиті виключно для естетичного вигляду. На таких декоративних ґудзиках часто взагалі немає петель, оскільки їх пришивають поверх тканини.

Виняток становлять брендові або індивідуально пошиті смокінги та костюми. На таких дорогих піджаках манжети часто мають справжні функціональні ґудзики з петлями, які дійсно можна розстібнути.

Але незалежно від того, виконують ґудзики на рукавах якусь функцію чи ні, на кожному піджаку завжди буде пришито від одного до чотирьох ґудзиків.

Але чи задумувались ви, навіщо взагалі потрібні ці ґудзики на манжетах піджаків?

Щоб детально простежити історію походження ґудзиків на манжетах, нам варто розглянути три найпоширеніші теорії їх виникнення:

Теорія №1 (Міф) — Гігієна

Одна з найпопулярніших і маловірогідних теорій виникнення ґудзиків на манжетах пов’язана з армійською гігієною.

Часто в Інтернеті можна знайти статті, які стверджують, що перші ґудзики були введені в армію французьким полководцем Наполеоном Бонапартом, щоб його солдати не витирали спітнілі обличчя, застуджені носи або брудні після їжі роти рукавами, зберігаючи таким чином порядок у своїх мундирах.

Згідно з цим, пришивши на рукава металеві ґудзики, які завдавали болю при контакті з обличчям, особливо на морозі, Наполеон прагнув привчити своїх солдатів частіше використовувати хустинки та дотримуватися гігієни, зберігаючи тим самим чистоту свого мундира.

Ґудзики на манжетах військових форм існували ще на уніформі гренадерів і мушкетерів наприкінці 1600-х років.

Однак, звичайно, “гігієнічна теорія” є фейком, адже ґудзики на військових мундирах багатьох країн були присутні задовго до Наполеона. Перші металеві ґудзики почали використовувати на військовій формі лише з 1784 року.

Теорія №2 (Міф) — Куля

Друга популярна теорія, що поширена в Інтернеті, стверджує, що ґудзики на манжетах солдатської уніформи слугували солдату “запасною кулею” на випадок екстрених ситуацій на полі бою.

Прихильники цієї теорії вказують на той факт, що європейці XVII століття часто використовували кулеподібні ґудзики на своєму одязі, які можна було застосовувати як звичайну кулю. Наприклад, в одному військовому норвезькому оповіданні йдеться: “… він зняв рушницю з плеча і зарядив її — не кулею, а старим ґудзиком. Потім він вистрілив, і той миттю впав на землю, немов збитий з ніг”.

Однак ця теорія виглядає абсурдною, і немає жодних історичних свідчень про використання ґудзиків як куль реальними військовими, окрім літературних згадок. Тому ця теорія, як і “гігієнічна”, є лише міфом, популярним в Інтернеті.

Справжнє походження ґудзиків на манжетах має зовсім інше пояснення.

Теорія №3 (Реальна) — Лікарська

Мало хто знає, але в західних країнах ці ґудзики на рукавах офіційно називаються “хірургічними”, і таке ім’я вони отримали завдяки своїй історії на чоловічому одязі.

Усе почалося в XVII столітті, коли лікарі та хірурги, які проживали на Севіл-Роу, головній вулиці Лондона, де також працювали найкращі англійські кравці, під час відвідування ательє почали часто просити пришити робочі ґудзики на манжетах їхніх камзолів та іншого верхнього одягу.

Хірурги часто скаржилися, що через відсутність ґудзиків на широких манжетах їм доводилося витрачати забагато часу на зняття верхнього одягу, перш ніж надати термінову

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *