Психологи — про те, чому насправді худнуть люди і для кого
Бажання схуднути для багатьох перетворюється на справжню гонитву та пастку. У пошуках зниження ваги люди вдаються до крайнощів, але часто не досягають помітних результатів і впадають у депресію. Безумовно, піклуватися про здоров’я важливо, адже зайва вага нікому не приносила користі, як зазначає Ukr.Media.
Важливо вміти відрізнити справжнє бажання стати стрункішою від впливу чужих пріоритетів і нав’язаних стандартів.
Думати про здоров’я
Чи це бажання бути стрункою, чи прагнення відповідати певним вимогам? Межа між цими поняттями часто є розмитою. Тому правильніше було б висловити це так: “Хочу бути здоровою”. Це звучить більш зрозуміло і логічно. Адже здорове тіло є енергійним, струнким і підтягнутим.
Простими словами, красива, струнка фігура є наслідком здорового способу життя. І коли людина худне для себе, для власного добробуту, з любові до себе — це чудова мотивація.
Так проблеми не вирішаться
Однак насправді часто люди керуються бажанням відповідати чиїмось стандартам, прагнуть сподобатися комусь або підвищити самооцінку. Але цей шлях є хибним. Навіть досягнувши ідеальних форм, питання самооцінки не зникають, так само як і проблеми в стосунках.
Зрозумійте, якщо ваша друга половина говорить: “Тобі б схуднути, тоді у нас точно все буде добре” — це чіткий сигнал, що нічого не покращиться. Не варто вірити в цю “казку”. Конфлікти в сім’ї або зникнення пристрасті не виникають через зайві кілограми. Це вигадка.
Ментальні та тілесні зв’язки
Однак часто люди роблять все можливе, щоб відповідати чиїмось стандартам, “повернути любов”. Вони вживають сумнівні препарати, дотримуються строгих дієт, обмежуючи себе до 1000 калорій на день, і буквально вбиваються в спортзалі. Але тіло чинить опір, а свідомість починає бунтувати. Людський організм — це складна система. Обдурити її важче, ніж здається. І коли робота над фігурою стає просто катуванням, тіло починає протестувати. Адже зв’язок між тілом і психікою дуже тісний.
На певному етапі вага перестає зменшуватися, виникає відчуття втоми і спустошеності. Часто це призводить до зривів у харчуванні, а це, в свою чергу, викликає почуття провини, яке повертає до колишньої апатії та низької самооцінки. І, звичайно ж, страждає здоров’я. Чи можна в такій ситуації говорити про любов до себе? Звісно, ні.
Що робити?
Тому важливо щиро відповісти собі на питання:
- "Я хочу схуднути"?
- "Чи дійсно я полюблю себе в новому тілі"?
- "Чи роблю я це для когось, чи для себе"?
Якщо на ці питання ви отримуєте негативні відповіді і усвідомлюєте, що худнете для когось, а не для себе — тоді варто зайнятися опрацюванням самооцінки та системи цінностей. Це єдиний емоційно та фізично здоровий шлях. Саме, йдучи цим шляхом, можна досягти стабільних результатів у вигляді втрати зайвої ваги, покращення форми та загального самопочуття.
Здоровий спосіб життя — це те, що практикується регулярно і приносить комфорт. Це не тимчасова міра, а вектор руху. Не потрібно обманювати себе, важливо розібратися в собі і попрацювати над своєю системою цінностей.
Джерело: ukr.media