В яких шкарпетках не можна виходити з дому, про що не знає багато людей

Усі ми усвідомлюємо, що неправильно підібране взуття може нашкодити не тільки вашому стилю: незручні черевики можуть призвести до мозолів, болю в спині та інших неприємностей. Однак фахівці з подології застерігають: шкарпетковий гардероб також потребує ретельної перевірки. Існують шкарпетки, від яких слід терміново позбутися — розглянемо їх, повідомляє Ukr.Media.

Шкарпетки захищають ноги, регулюють вологість і температуру, а також можуть забезпечити додаткову компресію або підтримку стопи. Але вони також можуть завдати шкоди, від незначної до серйозної. Ось чого слід уникати при виборі зручних шкарпеток, які допоможуть зберегти здоров’я ваших стоп.

Темні та чорні шкарпетки

У чому проблема? Все дуже просто — насичений барвник може залишити неприємний постійний слід на шкірі та нігтях і навіть викликати контактний дерматит чи алергію. Якщо ви не можете обійтися без темних шкарпеток, обов’язково виперіть їх перед тим, як надіти. Подолог Ебоні Вінсент-Сміт зауважує, що чорні шкарпетки часто погано пропускають повітря. Частинки матеріалу також можуть застрягати під нігтями, що може призвести до грибкових інфекцій.

Шкарпетки, що затримують вологу

Самі розумієте, правильний матеріал — це ключове питання для шкарпеток. Неправильний вибір тканини може сприяти виникненню грибка стопи та нігтів. Для виготовлення шкарпеток використовують три основні види тканини: бавовну, вовну та синтетичні матеріали. І, як не дивно, натуральна бавовна погано вбирає і відводить вологу, вона просто залишається на шкірі. Тому, ідеально, якщо в складі шкарпеток буде певний відсоток синтетичних волокон — вибирайте його в залежності від вашого комфорту та індивідуального рівня пітливості ніг.

Шкарпетки не за розміром

Якщо шкарпетка занадто вільна, вона може зісковзувати з ноги, викликаючи додаткове тертя, що призводить до пухирів і мозолів. Якщо ж вона занадто тісна — створює тиск і заважає кровообігу (на жаль, занадто маленькі шкарпетки не є компресійними, адже у них інша принципова схема тиску).

Подологи радять: шкарпетки повинні добре прилягати, особливо навколо склепіння стопи, а п’яткова частина має збігатися з фактичним положенням п’яти. Нога всередині шкарпетки не повинна переміщатися або, навпаки, відчувати тиск.

Існують шкарпетки для лівої і правої ноги — вони формують контур кожної стопи. Якщо у вас така пара, не плутайте їх місцями.

Несвіжі шкарпетки

Подумайте, чи варто надягати шкарпетки вдруге! Насправді цього робити не варто — носіння пари, яку ви вже використовували, може призвести до подразнення шкіри та грибкових інфекцій. Навіть якщо шкарпетки виглядають чистими або не здаються спітнілими, краще щодня вдягати нову пару — а якщо ваші ноги сильно потіють, забруднюються або покриваються пилом, то й частіше.

Ще одна корисна звичка — принаймні раз на тиждень обробляти взуття протигрибковим спреєм.

Кросівки без шкарпеток

Це абсолютно погана ідея, навіть якщо виглядає дуже стильно. Між кросівками і ногами повинен бути захисний бар’єр. Якщо шкарпетки, що виступають з взуття, для вас неприємні, експериментуйте з довжиною пар.

Шкарпетки з дірками

… потрібно негайно викинути. Дірки з’являються в тих місцях, які найбільше піддаються розтягуванню під час носіння, оскільки саме там розподіляється ваша вага. Тому зашивати їх просто безглуздо, а носіння шкарпеток з дірками може призвести до появи мозолів.

Одні й ті самі шкарпетки для різних типів взуття

… не підходять, і на цьому все. До спортивного взуття рекомендуються синтетичні шкарпетки з підтримкою, під елегантне шкіряне взуття можна вдягати тонкі шовкові, а для м’якого взуття на кшталт уггів найкраще підійдуть товсті вовняні шкарпетки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *