Саморобні світильники, які нітрохи не поступаються за красою та оригінальністю дизайнерським.

Висвітлення на дачі має бути продуманим та зручним, виконувати свої основні функції. Але при цьому не обов'язково всі освітлювальні прилади повинні коштувати дорого, їх можна зробити і своїми руками. Такі світильники будуть унікальними, незвичайними і підходитимуть до будь-якого інтер'єру, бо зроблені з любов'ю до власної ділянки та її ландшафту.

Зазвичай вуличне освітлення на дачі освітлення встановлюють для безпеки та підкреслення унікальності форм ландшафту. Наприклад, більш високі ліхтарі біля вхідної зони, ліхтарики на сонячних батареях вздовж стежок, щоб можна було спокійно пересуватися і різноманітні освітлювальні прилади, у вигляді декоративних куль, світлодіодних стрічок, підвісних світильників для прикраси чагарників, дерев, альпійських містечок по всьому саду. Зробленими своїми руками світильниками милуватися приємніше подвійно, у всієї ділянки з'явиться особлива індивідуальність. І завдяки такому заняттю можна зібратися всією сім'єю за приємною та цікавою справою.

В основному для вуличного освітлення використовують різні пріори на сонячних батареях. Але для цього також підійдуть і гірлянди на батарейках, якщо вони не будуть прямо на вулиці, а, наприклад, під дахом тераси або альтанки. Вони можуть бути кольоровими, золотими чи срібними, мати теплий чи холодний колір. Також чудова ідея це штучні світлодіодні свічки, вони вже самі по собі виглядають чудово, але всередині саморобних світильників будуть набагато безпечнішими і прослужать набагато довше. Деякі моделі можна керувати навіть за допомогою пульта дистанційно. Якщо здається, що втілити ідеї в реальність досить складно, можна заздалегідь придбати основу для світильників і просто самостійно прикрасити її тим, чим захочеться, створивши також красиві декоративні елементи для саду.

1. Скляні банки

На багатьох дачах напевно можна знайти старі скляні банки, вони можуть бути різних розмірів, форм і кольорів. Деякі мають грані, інші незвичайні кришки чи дно. Для цього підійдуть скляні пляшки, флакони з-під парфумів або чашки з кришками. Для того, щоб навіть звичайнісінька банка перетворилася, її теж можна трохи прикрасити найпростішими засобами: зробити всередині розпис фарбами, або покрити блискітками і стразами, обернути вовняною ниткою і зафіксувати її за допомогою клею ПВА, також для цього підійде і стрічка. Також цікавий варіант, засипати частину банки піском, з'єднавши його з декоративними мушлями, з кольоровими камінцями або навіть сушеною квасолею. Також на скляних банках виглядатиме техніка декупажу – це техніка, при якій на різні предмети наклеюють заздалегідь вирізані зображення, а потім покривають лаком.

Щоб банки стали справжніми світильниками, в них можна помістити чайні свічки, а також невеликі гірлянди або світлодіодні стрічки на батарейках та декоративні ліхтарики. Вони добре виглядатимуть не тільки в полошеному стані як люстра, а й на столі як нічник, на перилах або ступнях, що ведуть до входу в будинок.

2. Бляшані банки

Чудові та ексклюзивні ліхтарики можна зробити і зі старих бляшанок. Це можуть бути банки від пива, консервів, фарби чи подарункового чаю. Важливо тільки, щоб її стінки були якомога міцнішими, щоб витримати весь процес робіт, до того ж так її термін служби триватиме. Для початку необхідно вибрати відповідний для розмірів наявної банки малюнок, перенести його на аркуш паперу і за допомогою маркера або крейди вже нанести на саму банку. Це може бути абстрактний візерунок або зображення квітів, а також орнамент у народному стилі. Щоб не зіпсувати банку, потрібно для початку проробити за допомогою цвяха і молотка в банку отвори по основних кутах майбутнього малюнка. А після, вже цвяхом меншого розміру обережно почати вирізати по прокресленому контурі, рухаючись обережно та повільно, щоб не поранитися. Щоб банку не пом'ялася або не зламалася зовсім, краще одягнути її на якусь дерев'яну болванку, наприклад, на шматок полону. Також можна наповнити її чимось: мокрим піском, дрібною галькою чи просто заморозити.

Після того, як малюнок буде зроблено, необхідно для більшої довговічності покрити банку фарбою будь-якого кольору. Для неї підійде парафінова або світлодіодна свічка, світло від якої через прорізи буде дуже красиво виглядати у вечірній час на веранді або в альтанці, особливо якщо таких банок багато.

3. Світильник із лози

Мода на різноманітні кулясті світильники із кольорових ниток існує досить давно. Зі скріплюють клеєм ПВА, щоб вони тримали необхідну форму і для більшої міцності. Але, на жаль, для вулиці такі вироби зовсім не підходять, бо після кількох дощів вони розм'якнуть, а вітер може зламати таку конструкцію. Зате більш натуральні матеріали, наприклад, лоза дикого винограду, відмінно витримає різноманітні погодні умови. Загалом процес створення натуральних кулястих світильників такий самий як і з ниток. Для цього потрібно надути кулю потрібного розміру і обмотати її виноградною лозою. Зробити це потрібно досить густо, щоб конструкція була міцнішою, але при цьому не варто забувати, що через сферу все-таки має проходити світло, тому що це майбутній світильник. Щоб форма трималася, клей не підійде, потрібно буде закріпити кінчики лози дротом і здути м'ячик.

У таку кулю не можна буде ставити ніякі свічки, для того, щоб зробити в ній світло, необхідно скористатися світлодіодними стрічками або гірляндою, які не будуть нагріватися. Також підійде свічка обманка, вона максимально безпечна і дає при цьому величезну кількість світла. Коли таких композицій на ділянці багато виглядає просто чарівно.

4. Композиції із гірляндою

Гірлянда-роса, яка в останні роки стала вкрай популярною прикрасою в будинках, також чудово виглядатиме і на ділянці. Завдяки безлічі маленьких вогників вона зробить різні композиції справжнім твором ландшафтного мистецтва. Для створення подібних сюжетів відмінно підійде як старий посуд, так і садове начиння, яке вже не використовується. Наприклад: чайник, лійка, чашки, глечик. Для того, щоб “потік води” вийшов більш насиченим, світлодіодну стрічку потрібно скласти кілька разів, а потім просмикнути через носик чайника або лійки і надійно закріпити всередині за допомогою дроту. Сам посуд можна підвісити за ручку на паркан або заздалегідь вкопаний ціпок таким чином, щоб носик зі стрічкою дивилися вниз. Струмені повинні торкатися землі і як би розтікатися по ній.

У нічний час така композиція буде наче казковою, а для того, щоб стрічка служила довше, вона повинна бути призначена для використання на вулиці, це дуже важливо.

5. Світильник із пня

Для створення такого шедевра необхідно знайти гарний пень, щоб на ньому було багато шорсткої кори та природних тріщин, через які і згодом виходитиме світло. Отвір усередині пня для встановлення освітлювального приладу можна буде зробити за допомогою стамески та долота. Воно повинне мати круглу форму і доходити щонайменше до середини полішки. Робити отвір потрібно обережно, особливо якщо поліно не особливо міцне, щоб воно не розвалилося на кілька частин від сильного удару. Після цього отвір необхідно відшліфувати наждачним папером. Всередину можна встановити свічку таблетку на батарейках так і звичайну світлодіодну лампу. Особливо красиво в таких пнях виглядають штучні свічки, що створюють імітацію полум'я, вони мерехтять і іноді навіть переливаються різними кольорами. Пень необхідно додатково покрити лаком або спеціальним складом для деревини, щоб захистити його від гниття. Загалом такий світильник можна вирізати і в столі засохлого дерева або залишку спиляного, не обов'язково шукати спеціальний пень.

Не всі лампи безпечні – Шкідливі властивості світлодіодних ламп, які більшості людей невідомі

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *